Napisz do nas: damian@zrozumiecnieruchomosci.pl

Budowaniu majątku w oparciu o nieruchomości dla przyszłych pokoleń

Żyjąc w świecie ciągłych zmian i dość dynamicznego tempa, często nie mamy chwili na zastanowienie się w jaki sposób zabezpieczyć swoją rodzinę. Przecież dobrze zarabiając, możemy sobie kupić co tylko dusza zapragnie a jeśli nie starczy, to weźmiemy kredyt. Możemy też wziąć kredyt na mieszkanie, na auto i na wakacje, jeśli starczy. Model konsumpcyjnego myślenia przeważa w większości społeczeństw, stąd zaledwie wąska grupa ludzi może pochwalić się stabilną sytuacją w razie utraty pracy czy śmierci. Ta grupa społeczna tworzy i kreuje możliwości nie tylko na dziś, ale też na jutro. Myśli strategicznie i zabezpiecza przyszłość nie tylko swoją, ale i przyszłych pokoleń. Nie wiemy bowiem, jakie możliwości otrzymają od państwa, środowiska czy sytuacji prawnej, ekonomicznej i gospodarczej nasze wnuki i prawnuki. Może się okazać, że jesteś jedyną osobą w rodzinie, która pierwsza o tym pomyślała.

Odkąd ludzie zaczęli wychodzić z jaskiń, tworzyli inne formy schronienia. Te formy ewoluowały, aż do czasów dzisiejszych. Nieruchomości towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Są namacalnym i fizycznym dobrem, które można poczuć i zobaczyć. Są odporne na upływający czas oraz ryzyko inflacji. Mogą generować dochód pasywny lub określone zyski przy sprzedaży. Często to inwestor decyduje o podwyższeniu wartości i ma na nią realny wpływ poprzez remont czy odpowiednie wykończenie. Wiele rodzin na zachodzie Europy, gdzie rynki nieruchomości mają dłuższą tradycję niż w Polsce, żyje z pokolenia na pokolenie z uzyskiwanych czynszów najmu. Rodzą się kolejne pokolenia i są świetnie zabezpieczone, nawet o tym nie wiedząc. Nieruchomości są uważane za prestiżowy sektor gospodarki a o ich sile stanowi wartość mierzona czasem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ogromna większość najbogatszych ludzi świata ma swój majątek zabezpieczony właśnie w nieruchomościach.  Nieruchomości są dowodem na pewną stabilność i bezpieczeństwo od lat w każdym cywilizowanym kraju. Ich atutem nie do przecenienia jest prawo do ich dziedziczności.

Transformacja myślenia z poziomu konsumpcyjnego – większości ludzi – na poziom inwestorski – garstki ludzi – jest bardzo trudna. Wymaga wyjścia poza swoją strefę komfortu, podjęcie ryzyka i określonych działań. Etat z kolei ogrzewa nas swoim komfortem. Chodzę do pracy, wiem co mam robić, od tej do tej, urlop, pensja na czas. Krótko mówiąc pętla i schemat powtarzalny co dzień. Chcąc wyjść z tego błędnego koła możesz zacząć inwestować w nieruchomości pod wynajem. Ma to bez wątpienia dwie swoje zasadnicze zalety. Po pierwsze zabezpieczasz majątkiem swoją rodzinę i kolejne pokolenia. Po drugie, niejako, kupujesz czas. Zasób nieodtwarzalny i niemożliwy do powielenia. Zarządzając profesjonalnie najmem lub delegując cały proces wyspecjalizowanym firmom, możesz spokojnie realizować swoje plany, na które wcześniej mogło ów czasu brakować. Regularny przepływ finansowy daje na pewno spokój oraz umożliwia w inny sposób korzystać z otaczającego nas świata.

Cały proces tej transformacji opisałem w swoim poradniku Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości. Jego cel to przekazanie praktycznej, wręcz instruktażowej wiedzy JAK zacząć i JAK prowadzić cały proces skutecznie. Ten poradnik to także testament dla mojej rodziny, która ma opisany w sposób przystępny cały proces, co zrobić, aby biznes, który stworzyliśmy, przetrwał.

Życzę Ci sukcesów, dobrych decyzji i zmierzania w kierunku osiągnięcia wolności finansowej poprzez inwestowanie w nieruchomości! Zacznij od dzisiaj, nie masz nic do stracenia 🙂